Moje akvárium

Přes léto mám většinu masožravek v akváriu, které jsem si nechal za 2500,- Kč zhotovit na míru. Níže se dočtete, jak si takové akvárium můžete i Vy připravit sami doma.

Osvětlení akvária v zimním období

Přes zimu mám akvárium doma v obývacím pokoji. Z důvodu nedostaku světla jej přisvicuji umělým světlem - stačí obyčejné zářivky. Délka přísvitu přes den by se měla pohybovat cca. 8 hodin.

 

Správná příprava akvária

1) Původní podoba akvária

 

2) Drenáž dna

Jako drenáž jsem použil křemičitý štěrk. Spotřeboval jsem ho 20 kg, abych vytvořil 3 cm vysokou drenážní vrstvu. Cena byla 90 kč.

 

3) Rozmístění rostlin

Rozplánoval jsem si, kde jaká rostlina bude, aby si vzájemně nevadily a nestínily si.

 

4) Přidání rašeliny

Na drenáž jsem nasypal trochu rašeliny (asi 1 cm) a na ni jsem postavil květináče s rostlinami, které jsem dokola obsypal a zcela zakryl rašelinou. Pro lepší dojem jsem také rozmístil na povrch substrátu živý rašeliník.

 

5) Téměř hotovo

A je skoro hotovo. Nakonec jsem na volném místě udělal díru, přes kterou leji do akvária vodu - vždy ho naplním tak, aby drenáž byla zcela pod vodou. Zlínající voda pak udržuje substrát stále vlhký, ne přemokřený, což masožravkám zcela vyhovuje. Abych ještě zakryl díru pro zalévání, umístil jsem do ní plastovou misku s ultrazvukovým tvořičem studené mlhy. Výsledný efekt vypadá myslím skvěle.

 

Zpět na předcházející stranu